Prinsjesdag: Prijsplafond voor Energie

Kabinet op Prinsjesdag: Prijsplafond voor energie per 1 januari 2023
Het kabinet heeft een prijsplafond aangekondigd voor de gas- en elektriciteitsprijs. Dit gaat in per 1 januari 2023. Op dit moment is nog niet duidelijk of dit ook gaat gelden voor warmteklanten. Als SVP vinden we het belangrijk dat de compensatiemaatregelen van de overheid ook gaan gelden voor warmteklanten.

Warmte veel goedkoper dan gas in 2022
Een warmteklant betaalt nu bij SVP €32,62 per GJ. Dat is veel minder dan betaald zou moeten worden bij gas. Bovendien heeft SVP tussentijds de tarieven niet verhoogd en worden deze ook niet verhoogd tot en met december van 2022. Het verschil met een gasklant kan hierdoor wel oplopen tot 4x goedkoper!

Warmtetarieven 2023
Zoals elk jaar zullen onze tarieven voor 2023 eind december bekend gaan worden. We zijn daarbij afhankelijk van de wettelijke prijsbepaling van de ACM. Daar komt nu dus dit prijsplafond plan van de overheid bij. Wat dit precies betekent voor de kosten voor SVP-klant is nu nog niet te zeggen. Belangrijk is dat de compensatiemaatregelen van de overheid ook voor warmteklanten gaan gelden.

Meer informatie volgt
De komende maanden zal SVP zijn klanten via gerichte communicatie op de hoogte houden van de ontwikkelingen en de situatie voor 2023.

Voor meer informatie zie ook onze nieuwspagina

Test de verwarmingsinstallatie bij start stookseizoen

23-09-2022

Voor het stookseizoen begint is het altijd verstandig de verwarmingsinstallatie (zowel de installatie van SVP als de eigen binneninstallatie) te testen. Het testen van de verwarmingsinstallatie maar ook het waterzijdig inregelen (het juist instellen) van de verwarmingsinstallatie voorkomt comfortklachten en onnodig in de kou zitten tijdens de wintermaanden.

Lees meer

Prinsjesdag: Prijsplafond voor Energie

21-09-2022

Het kabinet heeft een prijsplafond aangekondigd voor de gas- en elektriciteitsprijs. Dit gaat in per 1 januari 2023. Op dit moment is nog niet duidelijk of dit ook gaat gelden voor warmteklanten. Als SVP vinden we het belangrijk dat de compensatiemaatregelen van de overheid ook gaan gelden voor warmteklanten.

Lees meer